Budapest, Róbert Károly körút 43.
A XIX. század végi katonai beruházások nagyfokú területi érintettségét mutatja, hogy Budapest Főváros Tanácsa már 1890-ben, a Fóti út (Kassák Lajos utca), Hungária út kereszteződésében lévő ingatlanon engedélyt adott egy honvédségi Ágyraktár építésére azzal a feltétellel, hogy az épülő tüzér laktanya és az új katonai kórház építése miatt szükségessé váló, a Fóti utat érintő útrendezést az Ágyraktár telkének rovására kell megoldani.
Bővebben:
Az Ágyraktár építési engedélyének kiadását követő hónapokban már bővítési igénnyel lépett fel a telket illetően a császári és királyi Hadmérnökkari Igazgatóság, melyben gőzkazánok, gőzgép, fáskamra és kémény építése (telepítése) szerepelt, vagyis Gőzmosoda építésére kértek építési engedélyt.
A Fővárosi Közmunkák Tanácsa határozata a Gőzmosoda felépítése engedélyezése tárgyában.
A Gőzmosoda területén - az idők folyamán az eredeti mosoda többszöri korszerűsítésével, majd teljes átépítésével - még a kétezres évek elején is honvédségi mosoda működött. Egy, a hadsereg közvetlen alakulatokról, intézményekről 1950-ben készült feljegyzés szerint (jelzet: HL. HM 1950/T 2.öe.) a Honvéd Központi Gőzmosoda ebben az időben 6 fő tiszttel és 82 polgári személlyel dolgozott.
A gőzmosoda szomszédságában, a régi gőzmosoda területének egy részén épült fel és működik egy Katonai Ruházati Bolt.
A Magyar Királyi Honvédség Mosodaüzeme a budapesti Róbert Károly krt. 43. sz. alatt üzemelt, amely az egykori helyőrség és a fővárosi Honvédkórházak ellátásával foglalkozott. 1945-1974 között a Honvédelmi Minisztérium ipari mosóüzemeként Honvéd Gőzmosoda néven működött. Szolgáltatásaikat eleinte szintén a budapesti helyőrségek és Honvédkórházak, majd a gyöngyösi, tatai, kalocsai, balatonkenesei, keszthelyi, pápai, pécsi, esztergomi, táborfalvai valamint a marcaliban lévő üzemek létrehozását követően a Magyar Néphadsereg egésze igénybe vette. 1974. január 1-jétől az 1990-es évek elejéig a Magyar Néphadsereg Textiltisztító és Javító Üzemeként dolgoztak. A 20 év alatt a textíliák tisztítása és vegytisztítása mellett fokozatosan került vállalásra a textíliák javítása, majd 1974-től a gépjárműpark létrehozását követően, a szállítással kapcsolatos tevékenységek bonyolítását is vállalta. Az országban elsőként komplex szolgáltatás nyújtására rendezkedtek be, mely szerint a megrendelő telephelyén átvett szennyes ruházatot a feldolgozó üzembe vitték, majd a mosás vagy vegytisztítás, szárítás, vasalás, javítás és csomagolás után visszaszállításra került a megrendelő katonai szervezethez.